Dom Nad Kwisą

Dom Nad Kwisą

środa, 17 listopada 2010

Stary dom szachulcowy - jak się spotkaliśmy

1832 rok - taka data widnieje nad wejściem do Naszego domu. Czas mija, a z nim mijają rzeczy. Taka rzecz to również ten dom. Być może przypadek sprawił, że został dostrzeżony i będzie mu dane znowu istnieć i cieszyć ludzi, którzy w nim będą przebywali. Krok po kroku postaram się pokazać jak ponownie rodzi się do życia.

3 komentarze:

 1. z uwagą przeglądnełam Waszego Bloga, gdyż rownież posiadam dom w którym sciana frontowa jest bardzo podobna do Waszej, proszę mi podpowiedzieć jak będziecie postępować z cegła wypełniającą szachulec, czy będzie odna odkryta a może będzie tynkowana, jeżeli tak to czym, i co drewnem będzie wymieniany, czy tylki impregnowany jeżeli tak o czym?
  miłośniczka starych domów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za wpis do historycznego już posta, ale nic to! Jak się przyjrzeć wpisom na blogu łatwo zapoznać się z kolejnością prac wykonywanych w budynku i jego otoczeniu. Przed nami Rzeczywiście remont piętra czyli najtrudniejsza część bo trzeba zachować wygląd jakość i tradycję. W planie jest remontowanie po max. dwa człony konstrukcji drewnianej. Więcej na raz grozi zawaleniem. Po podparciu belek stropowych w celu odciążenia remontowanego fragmentu ściany frontowej usuniemy wypełnienie z cegieł i uzupełnimy elementy drewniane.Całość drewna zostanie zaimpregnowana. PO tej operacji ściana zostanie wymurowana i otynkowana gdyż budynek zawsze miał otynkowane pola fachwerku. Wypełnienie cegłą pełną lub betonem komórkowym. Na to tynk cienkowarstwowy i biała farba. Nie zdecydujemy się na tynki gliniane. Widziałem zaprawy i tynki cienkowarstwowe do tej pracy marki Alpol. Ale to jeszcze przed nami. Na wybór konkretnych środków przyjdzie czas. Pozdrawiamy

   Usuń
 2. Hey there, You've done a fantastic job. I will certainly
  digg it and personally recommend to my friends. I'm confident they'll be benefited from this site.

  OdpowiedzUsuń