Dom Nad Kwisą

Dom Nad Kwisą

piątek, 14 stycznia 2011

Podejdź no do płota!

Stopień degradacji budynków gospodarczych był wprost nie do uwierzenia. No przecież można rozebrać drewnianą stodołę na drewno (opałowe? użytkowe? czy inne) tak żeby tylko została kamienna podmurówka. Co z tym było robić? Byli i tacy, którzy radzili nam żeby zburzyć wyrównać i piękną metalową zieloną siatkę na słupkach rozpiąć!!!
Na szczęście pojawił się pomysł na wykorzystanie podmurówki jako bazy do ogrodzenia.Stan wyjściowy.

Realizacja pomysłu.
Idąc za ciosem dobudowana została brama wjazdowa z furtką.Mur który powstał został przykryty dwoma warstwami starej betonowej dachówki odzyskanej z wozowni.

6 komentarzy:

 1. To niesamowite, że ludzie ze względów kulturalno-kulturowych unikają mówienia wprost niewygodnych bądź niemiłych dla interlokutora rzeczy, nie komentują wprost ludzkich nosów i okalających je zmarszczek, nie oburzają się głośno na źle dobrany ciuch...ale hasło "lepiej to zburzyć" przechodzi im przez gardła z taką lekkością ;)

  Przecież dom (z przyległościami) też człowiek!

  No cóż, może "dobra rada" ma na względzie swoje osobnicze walory kulturalno-kulturowe i tym się broni przed zakwalifikowaniem jej do uwag nie na miejscu.

  Dobrze, że jej nie ulegliście:)
  (Musimy to zobaczyć na własne oczy:) )

  OdpowiedzUsuń
 2. mój teść( ksywa destroyer) należy do takich, co burza raz dwa a potem żal serce ściska, na swoim walczę z nim jak lew ( ostatnio o stodołę)na razie wygrywam:) Wasz Mur i zabudowania szczerą zazdrość i pragnienie zamiany walącego się płotka na takie kamienia , ale a w tym celu musiałabym rozebrać oborę a tego nie zrobię NIGDY!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiesz ZiŁ takich pomysłów od Wszystko Wiedzących Dobromirów było sporo. W naszym konkursie absurdów jak na razie zwycięzcą jest typ który stwierdził: "taki duży dom?lepiej rozebrać połowę i taniej wyjdzie remont połowy". Pozostawiam bez komentarza.

  OdpowiedzUsuń
 4. My też słyszymy ciągle "po co Wam to było?", albo "Przecież to i tak zawsze bedzie stary dom". Pomijamy to milczeniem i wiemy swoje, ze ten dom wytrzyma więcej niz niejeden nowy :). Ogrodzenie wyszło super i wszystko razem stanowi pasująca całość. Pozdrawiam serdecznie
  Anula z Chaty pod Wiatrakami

  OdpowiedzUsuń
 5. pooglądałem trochę i muszę przyznać że widać rękę gospodarza Gratuluję Tadek

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratulacje!
  Jestem pod wrażeniem jak pięknieje Wasz dom!
  Serdecznie pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń