Dom Nad Kwisą

Dom Nad Kwisą

środa, 12 stycznia 2011

Stuk puk - nowy bruk!

Dach, ściany i okna to podstawa, ale podłoga jest chyba najbardziej spychanym elementem na sam koniec remontu. Jak sobie przypomnę to chyba wszystkie budowy prezentują taką kolejność. Postanowiliśmy, że u nas będzie inaczej! Nie ma to jak równy grunt pod nogami. Materiał wiadomo - używany i z odzysku czyli taki w którym najbardziej czuć duszę i widać ząb czasu. Oczywiście najlepiej było by z kostki czy też płyt granitowych, ale na bezrybiu i rak ryba.
Stan wyjściowy odtworzonej wiaty pomiędzy budynkami gospodarczymiWnętrze byłej wozowni. Ta zamurowana ściana to miejsce odzysku wrot.Poszła pierwsza warstwa podsypki wyrównującej.
Robota ruszyła! Materiał to stara cegła rozbiórkowa.
Efekt końcowy po wyrównaniu płytą wibracyjną zachęcił nas do zastosowania tego materiału na szerszą skalę.

Czyli wnętrze wozowni...
budynków gospodarczych....oraz wejścia do budynku głównego.

Cegła rozbiórkowa okazała się bardzo wdzięcznym materiałem, który łatwo się obrabia ma dobry stary wygląd i jest dostępna.
C.D.N.

7 komentarzy:

 1. Ale fajny pomysł z tym ceglanym brukiem

  OdpowiedzUsuń
 2. Prawda że wygląda nieźle?? Ciekawe tylko czy wytrzyma długo w miejscach niezadaszonych (póki co).

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda fantastycznie. Ciekawa jestem jak sprawdzi się w użytkowaniu - czy się nie będzie odkształcać, kruszyć, czy wycierać? My tez myślimy o zastosowaniu cegły z rozbiórki na ścieżkach i podjeździe.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna robota! Ja już po 10-ciu latach remontu trochę wymiękłam. Liczę, że Twój przykład doda mi sił i weny, bo sporo jeszcze roboty nam zostało :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. A niech to, coś pięknego!
  Maria z Pogórza Przemyskiego

  OdpowiedzUsuń
 6. Z doświadczenia wiem, że na duży ruch pojazdów się nie nadaje (słaba wytrzymałość cegły na ściskanie). Można poprawić wygląd używając specjalnej wyrównarki frezującej powierzchnię - wychodzi równa tafla. Cegła powinna być osłonięta przed deszczem i śniegiem np. wiatą czy też dachem inaczej może się kruszyć. Najlepsza jest pełna cegła klinkierowa :))

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam

  Mam pytanie jak sie ma cegla przed wejsciem po dwoch zimach?

  Zastanawiam sie nad realizacja cegly na podjezdzie ale internet jest pusty na ten temat :(

  Pzdr

  PS
  Jestem pelen podziiwu Waszego zapalu i determinacji

  OdpowiedzUsuń