Dom Nad Kwisą

Dom Nad Kwisą

wtorek, 20 września 2011

W skrócie

Witamy!
Oznaką nadchodzącej jesieni są coraz bardziej odczuwalne wczesne wieczory - ani się człowiek obejrzy a już się robi szarówka.
Tym razem będzie w skrócie czyli szybko. Władek zajmował się tej soboty wcześniej wspomniana zabudową zejścia do piwnicy. Korzystając z dobrych rad wymyślił coś takiego:

Widać w całej okazałości blat stołu oraz fragment zabudowanego zejścia do piwnicy. Jest to wersja robocza - pierwotna. Czy wstawi się tam półki, stare kafelki a może coś zupełnie innego to się okaże. W każdym razie przestrzeń się zapełnia.


Piszę, że jest to wersja robocza, bo brak jeszcze koncepcji na zabudowę boku, co widać na dolnym zdjęciu. Narazie szukamy pomysłu.
Stół jest naprawdę olbrzymi, ale to dobrze bo wypełnia wnętrze i nadaje charakter!

Poza tematem kuchennym realizowana jest zabudowa wejścia na strych. W przyszłości trzeba to będzie ocieplić, ale najważniejsze jest żeby wstawić drzwi i zabudować ziejącą pustką dziurę na górze. Na tym etapie powstaje za pomocą stolarza - Franka konstrukcja nośna:
Drzwi już mamy przygotowane - są stare jak cały dom. Teraz powstaje zabudowa z belek, która później będzie obita deskami - najlepiej również starymi.

No i tyle. Posprzątana została podłoga w stajni - wyjechało szesnaście taczek zbitego wcześniej ze sklepień tynku który kompletnie przysypał posadzkę z cegieł!!! I trochę przejaśniało:
No i czas dobiegł końca, a dni coraz krótsze.

Pozdrawiamy znad Kwisy!!

3 komentarze:

  1. Jak pięknie wpada światło słoneczne do Waszej kuchni, pan Władek pierwszorzędnie zagospodarowuje wolne przestrzenie, pewnie będą tam nad wejściem piwnicznym półki na rzadziej używane rzeczy kuchenne, sporo miejsca. Podłoga w stajni bardzo porządna, hm! szesnaście taczek gruzu, imponujące. To co, że dni krótsze? przy świetle będziemy pracować, serdecznie pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. cudnie się robi!!!a stołu zazdroszczę ze ślinotokiem:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Chciałam powiedzieć to samo co Qulka , - cudnie! A jak już wjadą te piękne mebelki, które widziałam w innym poście, to już zupełnie klimat się zrobi:)

    OdpowiedzUsuń