Dom Nad Kwisą

Dom Nad Kwisą

niedziela, 8 stycznia 2012

Nowy sezon rozpoczęty!

Jeszcze kilka dni temu pisaliśmy, że żadnych prac nie prowadzimy. No tak, ale już je przygotowujemy. Pojechaliśmy w sobotę. Zimy nie widać, więc do przodu!
Widoki dosyć ponure i dzień krótki, ale wizyta dała nam poczucie dobrze rozpoczętego roku!
Podwórko wyrównane, ale jeszcze popracujemy nad nim!
Dojechała partia kamieni, które wykorzystamy do wybrukowania podjazdu do wozowni.

A to zdjęcie wyjaśnia cel naszej wizyty. Spotkaliśmy się z Panem Zdunem, który przedstawił nam poglądowe szkice dwóch pieców kaflowych, które wkrótce powstaną w Siedzibie!!! No może nie tak wkrótce bo zima może nas zaskoczyć w każdej chwili, ale jak obiecuje Pan Zdun powinniśmy się już ogrzać i wypić herbatę na wodzie ugotowanej na naszym piecu już na Wielkanoc.

Pan Zdun przystąpił do rewizji starych kafli, które zgromadziliśmy na ten cel.
Sporo tego. Wszystkie pochodzą z rozebranych kaflaków. Jedne z nich to tzw "berlinki" ze szlifowanymi bokami, drugie to ręcznie formowane kafle z wrocławskiej wytwórni Tichmanna.

Pan Zdun zajął się swoimi czynnościami z Władkiem, ja zaś ruszyłem na rekonesans. Wynik krótkiego spaceru do sąsiadów okazał się miłym zaskoczeniem. Zima i prace związane z budową wodociągu odsłoniły zarośniętą wcześniej konstrukcje płotu. Taka sama jak u nas, tylko nasze słupki są z piaskowca, sąsiedzi maja murowane!
No już dzień dobiegał ku końcowi. Zimno się zrobiło i zaczął siąpić deszcz.

Żegnaj Siedzibo do następnego razu!


6 komentarzy:

 1. Piękne kafle, jak już będziecie mieli piece, to będzie można ogrzać się i roboty posunąć do porzodu, mimo zimnych dni. Taka to w tym roku zima, nie zima, chociaż u nas biało i sypie śnieg, pozdrawiam serdecznie z zimowych Jaworzyn :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulation zu ihren schönen Ofen


  Liebe Grüße aus Kärnten Erich

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hallo Erich! Momentan unser Ofen steht in Teilen, aber sofort nach hoffentlichen Erfolg melde ich sofort! Herzliche Gruesse aus Polen!

   Usuń
 3. Piękne kafle, już się nie mogę doczekać aż piece zobaczę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze czekam z ogromną ciekawością na następne postępy prac. Trzymam mocno kciuki, żeby wszystko szło po Waszej myśli:)
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 5. Zima, zimno brrr! Miło poczytać, że kafle się podobają. Perspektywa ogrzania się przy nich wydaje się teraz jakby odległa, ale efektami pracy Zduna pochwalimy się najszybciej jak się da!
  Pozdrawiamy obserwatorów i miłośników Siedziby!!!

  OdpowiedzUsuń