Dom Nad Kwisą

Dom Nad Kwisą

poniedziałek, 4 czerwca 2012

Gospodarska wizyta

Krótka gospodarska wizyta się odbyła. Jak to zwykle bywa niby nic nie planowane, a zawsze coś się zrobi.

Pierwsze zaskoczenie - pole obok Siedziby - to nad samą Kwisą, tak często zalewane ktoś zaorał i obsiał! Aż dziw bierze, ale zawsze to lepiej wygląda:
Widoczny pas bujnej zieleni, to dawna droga, zresztą istniejąca do dziś na mapach geodezyjnych.

Pod naszą nieobecność Mistrz Murarski Feliks pracowicie układał cegły w stajni. Feliks już prawie finiszuje. Czyli wykonał 2/3 powierzchni. Na przeszkodzie stanął jednak poważny problem. "Mam dwie komunie" oznajmił podczas naszej ostatniej bytności w Siedzibie. Oznaczało to mniej więcej ..."będzie przerwa w  pracy, której długości nie jestem w stanie określić z dokładnością do jednego tygodnia". No cóż siła wyższa. Na usprawiedliwienie Mistrza przemawiał brak cementu. Pomimo prób koordynowania dostawy za pomocą telefonu z innego odległego miasta liczba dziesięciu worków okazała się za mała, żeby transport z hurtowni budowlanej dotarł na czas.


No ale Mistrz się spisuje na medal. Coraz większa powierzchnia cieszy wzrok! Na środkowym zdjęciu powyżej widoczne przejście do sieni z kratą oraz półkoliste schody.

Jako, że skrzynia w kuchni dostała białą baranicę - ławie w izbie przypadła dla odmiany czarna. Piece działają już coraz lepiej. Podczas każdego pobytu palimy w nich, żeby pozbyć się wilgoci zamkniętej wewnątrz bryły.
W kuchni pojawił się zegar z epoki - jeszcze musimy zawiesić ciężarki na łańcuszkach i wahadełko. Miarowy stukot zegara wprowadza spokój i poczucie braku pośpiechu.
Na koniec gospodarskiej wizyty Władek lekko popracował nad kapliczką.


Pozdrawiamy znad Kwisy!!!

c.d.n.

3 komentarze:

  1. Co za podłoga! Komunie przeminą, a ona zostanie, spokojnie. Kapliczka także piękna, pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. czy ta cegła jest układana w taki sam sposób jak polbruk ?? chodzi mi o to czy na suchej podsypce piaskowo - cementowej ??

    OdpowiedzUsuń
  3. Cegła układana jest na podsypce z piasku i cementu. Dokładnie tak jak piszesz.

    OdpowiedzUsuń