Dom Nad Kwisą

Dom Nad Kwisą

piątek, 3 sierpnia 2012

Co tam Panie w Siedzibie słychać.

Ano jak w tytule. Zmogła mnie choroba (przeziębienie plus wirus) i inne obowiązki. Władek jednak nie dał za wygraną. Oto garść wiadomości z Siedziby.
Podczas ostatniej wizyty  stolarz - Franek przywiózł odnowiony stół do kuchni. Stanął u wejścia do budynku obok innych dzieł Franka - skrzyni na drewno i szafki pod zlew. To nie miejsce docelowe; akurat Władek zajęty był malowaniem ścian w kuchni stąd ta "wystawa".
A tu powyżej stół już na swoim miejscu po malowaniu kuchni.
Pamiętacie nasze zaskoczenie po odebraniu drzwi z kąpieli w sodzie kaustycznej? Poszukiwaliśmy innych drzwi w zastępstwie.
Udało nam się zdobyć równie stare drzwi o wymiarach nadających się w miejsce poprzednich. Po małych przeróbkach u Franka drzwi znalazły się w kuchni.
Na przedwiośniu opisywałem problem z wodą zalewającą bruk pod wiatą. Oczywiście zmiany wymaga ukształtowanie terenu podwórka, no i wykonanie studni chłonnych tak żeby woda miała gdzie odpływać. Zaczęliśmy od podniesienia podkładu wjazdowego, co było pierwszym krokiem w poprawieniu tej sytuacji.

Podkład kolejowy pełniący rolę krawężnika został podniesiony o 10 cm tworząc barierę dla wody.
To na początek, dalej prace ziemne na podwórku polepszą sytuację.

No i tyle w ekspresowym tempie.

Pozdrawiamy znad Kwisy!

6 komentarzy:

 1. Kawałek po kawałku, aż wzruszenie bierze patrząc jak się to miejsce zmienia, jak każdy szczegół zyskuje na wyglądzie, na znaczeniu, otrzymuje nowe życie...

  OdpowiedzUsuń
 2. Z podziwu nie wyłażę... tak ciekawie się u Was dzieje... ale zawsze do przodu, choćby małymi kroczkami. Pozdrawiam :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem pod wrażeniem i pomysłów i pracy włożonej w Siedzibę. Zaglądam z przyjemnością!

  OdpowiedzUsuń
 4. oj u nas też się niedługo zacznie! Będziemy przerabiać stodołę i dużo budować!

  OdpowiedzUsuń
 5. The old doors look great. Did I understand correctly, you got them cleaned/dipped in caustic soda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hi Barry!
   Doors have been washed in a solution of caustic soda heated to high temperatures. Made by a small company not far from us. All layers of old paint has been washed into a clean timber.
   Mirek

   Usuń