Dom Nad Kwisą

Dom Nad Kwisą

niedziela, 9 września 2012

Mamy oko na wszystko.

Jak w tytule posta.  Władek zamontował tabliczkę informacyjną.
Zamontowany został monitoring. Mamy oko na wszystko. To ważne!


Przystąpiliśmy do prac malarskich w holu. W zamieszczonych komentarzach przeważały opinie o zachowaniu białego koloru. 
Skłoniliśmy się do wyboru białego a konkretnie Antiqua White Flugera. Kolor biały ale z odcieniem trudnym do określenia.
Na powyższym zdjęciu widać w lewym dolnym rogu niezamalowany podkład pomalowany biała farbą. Myślimy, że odcień dobrze pasuje do wnętrza.


 Zrobiło się wyraźnie jaśniej w korytarzu.

Prace jeszcze trwają jak widać na zdjęciu ale efekt końcowy coraz bliżej!
Można już trzepać dywany.
W tzw. międzyczasie wdrapałem się na drabinę aby sfotografować "autograf" cieśli, który podpisał się na belce szczytowej budynku. Widać wyraźnie datę 1832 i jakieś litery - co oznaczają??
W komorze czyli małym pomieszczeniu obok izby prace wykończeniowe trwają w najlepsze. Ściany już pomalowane; udało nam się zachować formę zbliżoną do przecierki. Sufit czeka na swoją kolej.
Tymczasem w izbie urządzamy dalej...

 
pojawiły się kolejne źródła oświetlenia.
O tak staro - domowo...
Portrety domowników w stylistyce z przełomu wieków
Wyjazd był pracowity, ale jak zwykle przyniósł nam dużo satysfakcji. Mamy nadzieję, że zgodnie z sugestiami w komentarzach poprawiliśmy się z ilością zamieszczonych zdjęć. Czasem ciężko jest oderwać się od pracy i sięgnąć po aparat fotograficzny ale udało się!

Z jesiennym (prawie) pozdrowieniem znad Kwisy Mirek i Władek z rodzinami.

5 komentarzy:

 1. O właśnie, brakowało mi obrazów nad tym stołem ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. O monitoringu to przede wszystkim rozpuść plotę wśród sąsiadów. Ot, tak, niby przypadkiem wspomnij: "no, bo wiesz, my tam KAMERY mamy"... u mnie póki co działa. Pzdr.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Monitoring został zamontowany przez profesjonalną firmę. Serio. Nie trzeba wcale rozpuszczać plot. Z wiadomych względów nie zamieszczam szczegółów, ale to działa!!
   Pzdr.

   Usuń
 3. Jestem u Was pierwszy raz, ale chylę czoła - za ogrom pracy, jaką tam wkładacie, życzę wytrwałości i szybkiego końca tych remontów, choć wiem, że to jeszcze dłuuuuuuga droga:) Posiadłość przepiękna, zazdroszczę:)Pozdrawiam, Bea

  OdpowiedzUsuń
 4. Pieknie u Was :-)
  Gratuluje i pozdrawiam
  A(polonia)

  OdpowiedzUsuń