Dom Nad Kwisą

Dom Nad Kwisą

niedziela, 16 grudnia 2012

Zimno się zrobiło...

....i ponownie spadł śnieg. Co prawda przedświąteczny ruch już się pojawił na A4 ale czas najwyższy było zobaczyć co tam w Siedzibie. Śnieg już nieco stajał, ale ujemne temperatury w sobotę jak najbardziej zostały. Taki też obrazek w kuchni przywitał Władka.

Zimno na sam widok, ale są na to sposoby, które od razu wykorzystał.


Herbata od razu poprawiła nastrój i podniosła temperaturę wewnętrzną, a rozgrzany piec temperaturę otoczenia.

W końcu w izbie pojawiła się powiększona reprodukcja starej fotografii domu. Miejsce jeszcze nie ostateczne ale można już się zadumać patrząc.
Jakiś czas temu w Siedzibie zaczęły się pojawiać oryginalne stare chomąta.


Teraz powoli znajdują swoje miejsca na ścianie stajni. Chociaż wnętrze stajni wymaga jeszcze wiele pracy; Władek zaczyna jednak wyprzedzać fakty. Stoły nawet wjechały (zrobione z oryginalnych boków starych młockarni).

W komorze zaś pojawił się na stojaku fajny sprzęt :))

A tymczasem na zewnątrz zimowo...Co do piesków z naszego poprzedniego posta dom znalazła już trójka. W dalszym ciągu domu szukają trzy suczki. Odsyłamy do poprzedniego posta.

Pozdrawiamy ciepło!!!!


6 komentarzy:

 1. Nie mamy termometru wewnątrz, wolę nie patrzeć, jak bardzo chatka wyziębiona; taka kuchnia z paleniskiem to dusza domu, a wnętrza ocieplone domowymi sprzętami; bardzo potrzebny sprzęcik w komorze, o ile dobrze pamiętam, winorośl pnie się po ścianie domu, przyjdzie czas na swoje gronowe; pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, to już ewidentnie DOM, a nie budowa!

  Pozostajemy pełni podziwu.
  Pzdr.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeglądam bloga i jestem pełen podziwu. To jest rewelacyjny pomysł i super inicjatywa. Przyznam, że z małą zazdrością przeglądam zdjęcia i śledzę postęp prac. Życzę wytrwałości i trafnych decyzji!

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba się do Ciebie wprowadzę.:D:D

  OdpowiedzUsuń
 5. Takich chętnych jest pewnie wielu.:))

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak sobie oglądam to, wiele pięknych zmian zaszło w waszej nieruchomosci :)

  OdpowiedzUsuń