Dom Nad Kwisą

Dom Nad Kwisą

niedziela, 12 października 2014

Październikowe prace.

Ani się obejrzeliśmy a tu już październik. Późno już, jesiennie. Ale jest światełko w tunelu...

nawet całkiem przyjemne!

Ale do rzeczy. Od ostatniej wizyty sufit prawie skończony.

Równolegle z odnawianiem sufitu trwały prace elektryfikacyjne w holu na piętrze.


Wystarczyło zaledwie kilka godzin żeby powiesić kinkiety, połączyć przewody oraz zamknąć puszki elektryczne i rozbłysło światło!
Ściany i sufit zaczynają wyglądać już nieźle. Co prawda nie rozwiązaliśmy jeszcze zagadki związanej z wyborem koloru i rodzaju farby/lakieru/bejcy na sufit. Źródła światła i gniazdka elektryczne zainstalowane jednak sen z powiek spędza nam podłoga. Nie mamy pomysłu czym ją wykończyć. Co gorsza poprzednicy wylali na całej powierzchni holu beton, który podniósł poziom podłogi, Gdybyśmy chcieli położyć drewnianą podłogę bądź płytki piaskowcowe trzeba by podciąć od dołu drzwi do pokoi i wyglądały by komicznie. Drzwi i tak już są na granicy dobrego wyglądu jeżeli chodzi o proporcje...???


Tymczasem Władek zajął się parapetami. Wykonał je Franek-stolarz z drewna orzecha włoskiego pochodzącego z naszego ogrodu. Władek stwierdził, że wystarczy je polakierować lakierem bezbarwnym, żeby wyciągnąć oryginalny kolor drewna i jego słoje. Okna zostały również uszczelnione dookoła listwami, na razie surowymi tutaj też musimy obmyśleć wybór koloru.

Prace wkroczyły do kolejnego pokoju na piętrze. Na zdjęciu widać przygotowania do malowania drzwi.

I to już koniec. Przed nami renowacja korytarzyka na piętrze prowadzącego z holu do pokoi. Trzeba będzie zająć się ścianami i belkami tak, żeby wyglądały jak reszta. Jest co robić!

Pozdrawiamy!

11 komentarzy:

 1. Nie zastanawialiście się nad woskowaniem parapetów i sufitu? Zabarwienie wosku można dobrać od jasnych do ciemnych, wedle uznania, a powierzchnia ma ciekawy finisz, myślę że bardzo ładnie nawiąże do waszych drzwi – będzie bardzo szlachetnie.
  pozdrawiam P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie chyba spróbujemy z woskiem. Z pewnością ładnie wyciągnie słoje orzecha. Wszystko zależy od oferty handlowej na jaką trafimy. Ostatnio każda najmniejsza puszeczka w marketach budowlanych przybiera ceny jubilerskie. A metrów no pomalowania, że ho, ho! Pozdrawiamy.

   Usuń
 2. Świetnie to wszystko sie kształtuje, a i pracy jak zwykle sobie nie załujecie :), pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Pracy to chyba wystarczy do końca świata. A nawet jeden dzisń dłużej ;) Cześć pracy!

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. To super; nam natomiast wydaje się, że zawsze jest jeszcze zbyt mało zrobione, ale cieszymy się, że się podoba. Pozdrawiamy i dzięki za wizytę u nas!

   Usuń
 4. Coraz piękniej u Was:)
  Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
 5. Obserwuję i trzymam kciuki, żeby praca szła sprawnie i nie robiła zbyt dużych przeciągów w portfelu ;)
  Dom piękny!

  OdpowiedzUsuń