Dom Nad Kwisą

Dom Nad Kwisą

poniedziałek, 13 marca 2017

Niby cisza a jednak się kręci.

Sezon zimowy - sezon odpoczynku od prac remontowych można by powiedzieć. Owszem po zapracowanej końcówce jesieni nastąpił okres wyciszenia. Ale nie do końca. Pomimo przeciwności różnej maści Siedziba nawiedzana była przez Władka dość systematycznie. Oczywiście nie było mowy o jakiś spektakularnych robotach.

Choćby dokończenie konstrukcji pod winorośl na ścianie wschodniej.

Zweryfikowany i poddany lekkiemu liftingowi został zespół pomieszczeń piwnicznych.


Schody na piętro zostały pomalowane.

Pokój na piętrze - ten ostatnio cyklinowany powoli jest meblowany.


Od strony zachodniej zadbaliśmy o "granice kultur" za pomocą starych podkładów kolejowych, które doskonale nadają się do tego celu.
Póki co jest jeszcze szaro -buro, ale...
...pierwsze oznaki nadchodzącej wiosny już są. Zakwitły bazie!!!

Do następnego razu Siedzibo. Ciekawe co przyniesie nowy sezon?
Pozdrawiamy wszystkich zakręconych i powoli wybudzamy ze snu zimowego!

4 komentarze:

 1. Podziwiam odwagę i gust. Ja niestety nigdy nie odnalazłabym się w takich klimatach :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniały domi świetne rezultaty Waszej cięzkiej pracy, Gratuluję uporu, konsekwencji w działaniu i pracowitości. Wyobrza sobie jak sie musicie cieszyc widząc wykonczone pomieszcenia. Jak musicie pekać z dumy. Ciesze sie razem z Wami. Pomieszcenia piwniczne - wspaniałe, boskie , z klimatem. Tego wam zazdroszczę bo to u mnie - niewykonalne ze wzgledu na wysoki poziom wód gruntowych. To bedzie znakomite miejsce do przechowywania pysznego wina z Waszych winorosli. Powodzenia.
  pozdrawiam serdecznie
  Gaja

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj, jestem pod wrażeniem tego domu! Wiadomo, że włożyliście w to ogrom pracy jednakże jest niesamowity efekt na ten moment ! :)
  Z uwagi na to, że macie duże doświadczenie w tej tematyce chciałabym Was dopytać o kwestie techniczne i produkty jakie używaliście. Ja jestem teraz w trakcie renowacji tzn. gruntownego poprawiania starego domu po mojej Babci.Zastanawiamy się jak i dobrze dokonać renowacji zewnętrznej strony domu jest on z drewna. Poczytałam troszkę w internecie min. https://www.leroymerlin.pl/budowa/jak-odnowic-drewniana-elewacje,e4171,l2715.html ale może Wy macie jakieś rady? Jakich produktów użyć itd. ? Choć Wasz dom nie jest z drewna jednakże widzę jak dużo wiedzę macie w tym temacie! Z góry Wam dziękuję za pomoc.

  OdpowiedzUsuń
 4. ukłony ukłon, ukłony dla tak fantastycznej roboty, jest możliwośc umieszczenia na blogu orientacyjnej maPy Pomieszczen na wszystkich kondygnacjach, tak dla orientacji w czasie wirtualnego sPaceru?

  OdpowiedzUsuń