Dom Nad Kwisą

Dom Nad Kwisą

wtorek, 27 czerwca 2017

Ciepły czerwiec

Piękna pogoda czerwcowa sprzyjała nam tego wekendu. Tym razem pojechaliśmy w szerszym rodzinnym gronie. Przywitała nas Siedziba oblana słońcem.
Sporo zieleni pojawiło się ostatnio wokół domu. Najbardziej ucieszył nas widok wspaniale odrastającej winorośli.

Władek zadbał o warunki dla wiekowych bądź co bądź roślin rozpinając specjalną konstrukcję na elewacji.

Tym razem przywieźliśmy transport starych łat odzyskanych przy remoncie innego domu. Były nam niezbędne do poprawienia konstrukcji drewnianej ściany szczytowej.

Od pewnego czasu zmagaliśmy się z "przeciągami" na poddaszu. Silne wiatry wiejące z zachodu podmuchami bez problemu przedostawały się do wnętrza. Kiedyś kiedy suszono w tym miejscu siano było to pożądane. Teraz niekoniecznie. Prowizoryczne zabezpieczanie nie pomagało. Dlatego wewnętrzna część zostanie pokryta membraną dachową i osłonięta drewnem na konstrukcji z łat. Póki co jedno pole już szczelne.

 Przystąpiliśmy też do montażu długo wyczekiwanej łazienki. Meble były gotowe już od dawna.

To na razie początek ale już czujemy klimat


A w pokoju zawisło specjalne lustro.
Było cieplutko, prawie wakacyjnie i czas szybko przemknął!

Siedziba w czerwcowym słońcu

Do następnego razu!

4 komentarze:

  1. Piękne zdjęcia, imponująca praca, cieszy ogromnie, my walczymy o ponad stuletni folwark pod ogromnym kasztanem, z efektami ;) Nic nie sprawia takiej radości jak dobrze przepracowany dzień, a dom czeka zawsze na nas z utęsknieniem, odwdzięcza się nam radością, że odzyskuje piękny wygląd, a my możemy spotkać z przyjaciółmi i trochę pomieszkać w wakacyjnej atmosferze. Serdecznie pozdrawiam, zawsze z ciekawością śledzę kolejne wpisy, dużo sił życzę hel.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dom wygląda imponująco !!! Zauważyłam ciekawy ażurowy płot z cegieł i piękne kinkiety w łazience. Dachówka świetnie pasuje do tego domu. Życzę dużo sił, cierpliwości i optymizmu. Mam nadzieję, że to, co trudniejsze - już za Wami ? Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Jestem pod wrażeniem osiągniętych efektów! Bardzo fajnie wymyśliliście, by zachować starą oczyszczoną karpiówkę. To Freiwaldauka? Taka ciemna angobowana była na domu mojej babci. Pozdrawiam z opolskiej części Śląska!

    OdpowiedzUsuń